Jak działa bloker głodu? Czy jest skuteczny?

bloker głodu

Podjadanie – krótkie, ale jakże treściwe słowo, które jest w stanie sprawić, że waga zaczyna pokazywać niebezpieczne wartości. To właśnie w ten sposób można dorobić się nadprogramowych kilogramów. Nawet wiele osób, jakie są na diecie, mają z tym ogromny problem, przez co osiągnięcie zamierzonego efektu, nie jest wcale takie łatwe. W walce z podjadaniem pomóc mogą blokery głodu. Czy jest to naprawdę skuteczne rozwiązanie dla osób, jakie lubią podjadać?

Techniki blokowania uczucia głodu

Mówiąc o blokerach głodu, wiele osób patrzy na to z obawą. Chodzi bowiem o to, że po ich głowach chodzą podejrzane substancje, jakie mogą mieć niekorzystny wpływ na ich zdrowie. To fakt, że jeszcze kilka lat temu na rynku pełno było podejrzanych substancji, jakie mogły mieć złe oddziaływanie. Tylko że takich przypadków jest już coraz mniej.

Dowodem na to są etykiety, jakie można znaleźć na blokerach głodu. Składają się one w głównej mierze z naturalnych substancji, jakie nie mają szkodliwego wpływu na organizm człowieka. Uwaga! Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że nie ma się tu do czynienia z „cudownymi” tabletkami, które pomagają schudnąć. Ich zadanie jest zupełnie inne. To dzięki nim będzie można zablokować uczucie głodu. Nadprogramowe kilogramy zaczną znikać, jeżeli każda osoba będzie pilnować tego, co tak naprawdę je.

Naturalne blokowanie uczucia głodu możliwe jest tak naprawdę dzięki dwóm cennym składnikom. Mowa tutaj o białku, jak również błonnikowi. To dzięki nim człowiek dłużej czuje się syty. Czy każdy może spożywać takie blokery apetyty? Teoretycznie tak. Praktycznie warto na ten temat porozmawiać z lekarzem. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z chorobami przewlekłymi, a na dodatek w składzie blokerów znaleźć można substancje aktywne. Dietetyk i lekarz są w stanie zalecić takie produkty, jakie nie będą mieć szkodliwego wpływu na człowieka.

Bloker głodu z glukomannanem

Glukomannan to błonnik rozpuszczalny z korzenia Konjak. Ciekawostką jest to, że dzięki swojemu składowi, jest on w stanie kilkukrotnie zwiększyć swoją objętość. W efekcie? Na dłużej będzie można cieszyć się sytością. Co jest ważne, to kilkukrotne zwiększenie objętości nie będzie wpływać na wagę danej osoby. Wręcz przeciwnie. Dzięki temu, że ktoś będzie mniej podjadał (a tak naprawdę to szkodliwe zjawisko będzie można wyeliminować do zera), waga sama zacznie spadać.

Bloker głodu z glukomannanem to produkt w całości naturalny, więc nie trzeba obawiać się żadnych skutków ubocznych. Warto zdać sobie sprawę z tego, że ma się do czynienia z blokerem, który opiera swój sekret na składniku, który został w 100% zatwierdzony przez Unię Europejską. Jest to kolejny dowód na to, że ma się do czynienia z produktem bezpiecznym. Oprócz tego, że będzie się miało do czynienia z większym uczuciem sytości, można również liczyć na efekty w postaci: wspomagania trawienia, dzięki czemu nic długo nie będzie zalegać na żołądku; regulacji poziomu cukru we krwi; zmniejszeniem poziomu cholesterolu we krwi. Jak więc widać, takich korzyści ze spożywania blokera głodu, będzie wiele.

Naturalne i sztuczne blokery głodu

Wiele osób zauważa u siebie to, że ma problem z unormowaniem łaknienia. Duży wpływ na to ma m.in. ilość stresu, która sprawia, że człowiek je. Naturalne i sztuczne blokery głodu mogą być tak naprawdę dla nich jedynym rozwiązaniem, jakie na dodatek pomoże zadbać o własne zdrowie. Warto stawiać na naturalne blokery głodu (jednym z najprostszych jest picie wody z cytryną). Jednak w ostateczności można zdecydować się na sztuczne blokery głodu, które można kupić nawet online.

W przypadku naturalnych blokerów głodu, źródła białka i błonnika, można znaleźć m.in. w: płatkach żytnich, ziarnach słonecznika, siemieniu lnianym, nasionach chia, pestkach dyni, suszonych morelach, suszonych śliwkach i figach. Warto również pomyśleć o regularnym spożywani takich produktów jak: awokado, jaja, orzechy, śmietana, sery, gęś, kaczka, kurczak, indyk, jogurty wysokobiałkowe, batony proteinowe, ziemniakach, szpinakach, brokułach, brukselkach, soczewicy.

Inne ciekawe Posty

 • Talia Osy Ćwiczenia – Najlepsze Zestawienie!
  Talia Osy Ćwiczenia – Najlepsze Zestawienie!

  Marzysz o osiągnięciu smukłej talii i zdobyciu upragnionej sylwetki w kształcie klepsydry? Nie szukaj dalej, bo mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – talia osy ćwiczenia! Te ćwiczenia skupiają się specjalnie na obszarze talii, pomagając Ci ukształtować i wzmocnić mięśnie brzucha. Od hula-hopingu po skręty tułowia, od skośnych skłonów do podnoszenia nóg na leżąco – mamy… Czytaj całość

 • Kwasy tłuszczowe nasycone i nienasycone – które są zdrowsze? – Sprawdź!

  Czy zastanawiasz się, który rodzaj kwasów tłuszczowych, nasyconych czy nienasyconych, jest zdrowszy dla twojego organizmu? W tym artykule będziemy analizować różnice między kwasami tłuszczowymi nasyconymi i nienasyconymi i ustalić, który z nich jest bardziej korzystny dla twojego zdrowia. Kwasy tłuszczowe są niezbędnymi składnikami odżywczymi, których nasze ciała potrzebują do różnych funkcji. Podczas gdy nasze organizmy… Czytaj całość

 • Co to są węglowodany? Budulec twojej energii.
  Co to są węglowodany? Budulec twojej energii.

  Cześć! Ciekawią Cię węglowodany i ich rola w naszej diecie? No to trafiłeś we właściwe miejsce! W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat węglowodanów i dowiemy się, czym tak naprawdę są. Węglowodany, zwane również „węglami”, są jednym z trzech głównych makroskładników, które dostarczają nam energii. Znajdują się w różnych produktach spożywczych, takich jak ziarna,… Czytaj całość