Jak schudnąć 10 kg w miesiąc? Czy to możliwe?

jak schudnąć 10 kg w miesiąc

Aktualnie nie brakuje osób, które chcą bardzo szybko zrzucić zbędne kilogramy. Czy można schudnąć nawet 10 kg w ciągu zaledwie jednego miesiąca? Co jeść i jak trenować, aby sukcesywnie pozbywać się nadprogramowych kilogramów?

Czego potrzebujesz, aby schudnąć 10 kg w miesiąc?

Przede wszystkim taka błyskawiczna redukcja masy ciała nie jest zdrowa! W teorii jest możliwe, aby schudnąć 10 kg. Trzeba się jednak liczyć z tym, że odbije się to na funkcjonowaniu organizmu (chodzi m.in. o niedożywienie, czy zaburzenie pracy układu hormonalnego itd.)! Inna sprawa jest taka, że później często pojawia się tak zwany efekt jo-jo. Czyli dana osoba znowu wraca do swojej początkowej wagi…

Eksperci zaznaczają, że zdrowa redukcja masy ciała nie powinna przebiegać zbyt szybko. Przyjmuje się, że na tydzień powinno się chudnąć około 1 kg. Jeśli zatem masz zamiar zrzucić w najbliższym czasie 10 kg, to warto na to poświęcić nawet około trzy miesiące i analogicznie jak chcesz schudnąć 20 kg powinno to trwać pół roku.

Bardzo istotna jest nie tylko silna wola, ale także kooperacja z fachowcami. Dobrze byłoby zatem umówić się najpierw na wizytę do dietetyka. Kluczem do racjonalnego gubienia zbędnych kilogramów jest odpowiednia kaloryczność. Jeśli Twoje zapotrzebowanie wynosi 2000 kalorii, a Ty do tej pory spożywałaś np. około 2200 kalorii, to zredukowanie tego do odpowiedniego pułapu już przyniesie korzyści. Krok po kroku. Szczególnie jak do diety zostanie dołączony odpowiedni, systematyczny trening. Poza wizytą u dietetyka warto również skonsultować się np. z trenerem personalnym. Po to, by fachowiec ułożył Ci odpowiedni trening, który będzie adekwatny do Twoich możliwości i założonych celów.

Idealne połączenie dla osób odchudzających się – ćwiczenia i dieta!

Jaka powinna być dieta? Bogata w witaminy i składniki mineralne. Każdy posiłek powinien zawierać odpowiednio dużo białek, węglowodanów i tłuszczy. Jest to najzdrowsze podejście do tego zagadnienia. Należy zaznaczyć, że dieta nie oznacza tego, że trzeba chodzić non stop głodnym. Kaloryczność powinna być taka, aby mieć dużo sił do wykonywania rozmaitych zadań. W pracy, czy domu. Oczywiście, szczególnie w pierwszym okresie po dokonaniu zmian dietetycznych może pojawić się chęć podjadania. I tutaj kluczowe jest to, aby się temu nie dać! Należy spożywać tylko takie posiłki, które znajdują się w menu ustalonym przez dietetyka. Trzeba zatem zrezygnować m.in. ze słodyczy, energetyków, czy słonych przekąsek itd. Jeśli chodzi o picie, to najbardziej rekomendowana jest woda mineralna (koniecznie niegazowana).

Do tego należy dołożyć odpowiednie ćwiczenia. Ważne jest to, by nie działać tutaj samodzielnie. Zbyt intensywne ćwiczenia (niedopasowane do kaloryczności) sprawią, że będziesz po prostu bardzo zmęczony i zdegustowany. A odchudzać można się bez takich komplikacji. Codziennie warto chodzić na spacery. Dobrze byłoby pokonywać minimum 8000 kroków. Z kolei dwa, trzy razy tygodniowo warto wprowadzić bardziej zaawansowane ćwiczenia, dzięki którym będzie można szybciej spalić nadprogramowe kilogramy. Są to m.in. jazda na rowerze, bieganie, czy pływanie (zaleca się, by wykonywać treningi przy około 60%-70% wartości swojego tętna maksymalnego).

Tygodniowy plan na szybkie zrzucenie 10 kg

Nie nastawiaj się na to, że w ciągu tygodnia, czy miesiąca zrzucisz wszystkie zbędne kilogramy. Jeśli jednak będziesz stosować się do zaleceń dietetyka, a do tego dołożysz treningi, to w końcu osiągniesz sukces.

Jeśli chodzi o dietę, to pamiętaj, że każdy może mieć nieco inne zapotrzebowanie kaloryczne. Zależy ono m.in. od wieku, płci, czy rodzaju wykonywanej pracy. Zaleca się, by spożywać od czterech do pięciu posiłków (w równych odstępach czasowych). Na śniadanie możesz np. zjeść płatki kukurydziane na mleku kokosowym z dodatkiem banana. Na drugie śniadanie przekąskę w postaci orzechów włoskich. Na obiad np. ryż z gotowanymi buraczkami i własnoręcznie zrobionymi pulpecikami (w sosie pomidorowym) z mięsa indyczego. Na kolację bardzo dobrym wyborem jest np. sałatka z serem mozzarella, oliwkami i pomidorem.

Codziennie spaceruj (rób minimum 8000 kroków). Trzy razy w tygodniu mocniej trenuj. Np. w poniedziałek jeździj na rowerze, w środę biegaj, a w piątek idź na zajęcia do klubu fitness.

Inne ciekawe Posty

 • Talia Osy Ćwiczenia – Najlepsze Zestawienie!
  Talia Osy Ćwiczenia – Najlepsze Zestawienie!

  Marzysz o osiągnięciu smukłej talii i zdobyciu upragnionej sylwetki w kształcie klepsydry? Nie szukaj dalej, bo mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – talia osy ćwiczenia! Te ćwiczenia skupiają się specjalnie na obszarze talii, pomagając Ci ukształtować i wzmocnić mięśnie brzucha. Od hula-hopingu po skręty tułowia, od skośnych skłonów do podnoszenia nóg na leżąco – mamy… Czytaj całość

 • Kwasy tłuszczowe nasycone i nienasycone – które są zdrowsze? – Sprawdź!

  Czy zastanawiasz się, który rodzaj kwasów tłuszczowych, nasyconych czy nienasyconych, jest zdrowszy dla twojego organizmu? W tym artykule będziemy analizować różnice między kwasami tłuszczowymi nasyconymi i nienasyconymi i ustalić, który z nich jest bardziej korzystny dla twojego zdrowia. Kwasy tłuszczowe są niezbędnymi składnikami odżywczymi, których nasze ciała potrzebują do różnych funkcji. Podczas gdy nasze organizmy… Czytaj całość

 • Co to są węglowodany? Budulec twojej energii.
  Co to są węglowodany? Budulec twojej energii.

  Cześć! Ciekawią Cię węglowodany i ich rola w naszej diecie? No to trafiłeś we właściwe miejsce! W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat węglowodanów i dowiemy się, czym tak naprawdę są. Węglowodany, zwane również „węglami”, są jednym z trzech głównych makroskładników, które dostarczają nam energii. Znajdują się w różnych produktach spożywczych, takich jak ziarna,… Czytaj całość