Jak schudnąć 20 kg? Ćwiczenia, dieta i porady

jak schudnąć 20 kg

20 kg nadwagi – waga potrafi być bezlitosna w tym względzie. Tylko tak naprawdę dzięki temu człowiek jest w stanie zrozumieć, że sporo przesadził i czas zadbać o siebie. Tym bardziej że w grę wchodzi zdrowie człowieka. Czy można zrzucić te nadprogramowe kilogramy? Oczywiście, że tak. Może wydawać się, że będzie to zadanie na miarę zdobycia Mount Everest. Jednak wystarczy wola walki o siebie, aby te 20 kg pozostało jedynie wspomnieniem.

Jak schudnąć 20 kg?

Po pierwsze trzeba zdać sobie sprawę z tego, że restrykcyjne głodówki nie są dobrym sposobem. Fakt, można dzięki nim schudnąć. Można jednak być pewnym tego, że tak szybko jak zniknęły kilogramy, tak szybko zacznie pojawiać się efekt jo-jo. Tego chyba nie chce żadna osoba. Do tematu należy podejść z głową, aby już nigdy nie mieć do czynienia ze zbyt dużymi liczbami, jeżeli chodzi o wagę.

W przypadku 20kg dieta będzie wyglądać całkiem podobnie, jak w przypadku „tylko” 5 kg. Różnica polegać będzie na tym, że w tym pierwszym przypadku proces odchudzania będzie trwał zdecydowanie dłużej. O ile 5 dodatkowych kilogramów można zrzucić przez ok. miesiąc, schudnąć 10 kg w około 2 miesiące, o tyle te 20 kg trzeba rozłożyć na jakieś cztery miesiące. Będzie to rozsądne tempo odchudzania.

Racjonalne i zdrowe sposoby

Podstawa walki o swoje nowe oblicze to tak naprawdę zmiana nawyków żywieniowych. Fakt, że hamburgery są tak smakowite, ale należy sobie powiedzieć, iż to one są sprawcami tych zbędnych kilogramów. Należy zrezygnować z ich podjadania kilka razy w tygodniu. Wszelkiego rodzaju fast-foody, słodkości, chipsy i paluszki, a także wiele innych dobroci, które uznawane są za zło, jeżeli chodzi o zdrowe sposoby odżywiania, raz na zawsze należy porzucić.

Nie można także zapominać o wszelkiego rodzaju słodkich napojach. Nie tylko jest tu mowa o napojach gazowanych, ale także tych niegazowanych. Znaleźć w nich można ogromne ilości cukru, które także są w stanie sprawić, że waga będzie niebezpiecznie rosła w górę.

Trzeba do tematu podejść w sposób racjonalny, dając sobie czas na schudnięcie. Nie ma szans na to, ab te 20 kg zniknęło w jeden dzień. Nie można się poddawać. Tylko wyjątkowo cierpliwe osoby są w stanie zauważyć, że sukces był tak naprawdę na wyciągnięcie ręki.

Co jeść aby pozbyć się 20 kg nadwagi?

Podstawą tak naprawdę są warzywa i owoce, które znaleźć można także na samym dole piramidy żywieniowej. Jeżeli ktoś nie chce korzystać z porad profesjonalnego dietetyka powinien wiedzieć, że wystarczy tylko spojrzeć na to, jak prezentuje się piramida żywieniowa. Ważne jest to, aby zrezygnować z białego pieczywa, takiej samej kaszy i makaronów. Pełnoziarniste pieczywo, brązowy ryż, makarony i kasze są zalecane. W szczególności te trzy ostatnie grupy produktów spożywczych są w stanie pomóc przyrządzić smaczne posiłki. Z mięsa polecany jest drób – w szczególności filety z kurczaka. Można pozwolić sobie na nabiał, ale tylko w postaci naturalnej. Wszelkie owocowe produkty nabiałowe zawierają w sobie ogromne ilości cukru i mogą sprawić, że zgubienie nadprogramowych kilogramów będzie trudne.

Trening klucz do sukcesu w procesie odchudzania

Nie tylko zdrowa micha, ale także ruch jest w stanie sprawić, że nadprogramowe kilogramy zaczną znikać. Na co tak naprawdę należy się zdecydować? Jaka aktywność fizyczna będzie najlepsza? Tutaj można już postawić na coś, co się tak naprawdę lubi. Może być to bieganie, ale może to być także siłownia. Na samym początku można zacząć nieco bardziej spokojnie – w szczególności, jeżeli ktoś w tej kwestii miał sporą przerwę. Wystarczy codziennie spacerować – nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Równie dobrze można pomyśleć o zatrudnieniu trenera personalnego, który pomoże wyrobić zdrowe nawyki i pokaże jak ćwiczyć, aby schudnąć. Trener personalny stanie się tak naprawdę dodatkową motywacją do tego, aby zawalczyć o siebie. Nie będzie więc to stratna inwestycja.

W obecnych czasach każdy jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiednią aktywność fizyczną, która będzie go wspierać w walce o lepsze ja.

Inne ciekawe Posty

 • Talia Osy Ćwiczenia – Najlepsze Zestawienie!
  Talia Osy Ćwiczenia – Najlepsze Zestawienie!

  Marzysz o osiągnięciu smukłej talii i zdobyciu upragnionej sylwetki w kształcie klepsydry? Nie szukaj dalej, bo mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – talia osy ćwiczenia! Te ćwiczenia skupiają się specjalnie na obszarze talii, pomagając Ci ukształtować i wzmocnić mięśnie brzucha. Od hula-hopingu po skręty tułowia, od skośnych skłonów do podnoszenia nóg na leżąco – mamy… Czytaj całość

 • Kwasy tłuszczowe nasycone i nienasycone – które są zdrowsze? – Sprawdź!

  Czy zastanawiasz się, który rodzaj kwasów tłuszczowych, nasyconych czy nienasyconych, jest zdrowszy dla twojego organizmu? W tym artykule będziemy analizować różnice między kwasami tłuszczowymi nasyconymi i nienasyconymi i ustalić, który z nich jest bardziej korzystny dla twojego zdrowia. Kwasy tłuszczowe są niezbędnymi składnikami odżywczymi, których nasze ciała potrzebują do różnych funkcji. Podczas gdy nasze organizmy… Czytaj całość

 • Co to są węglowodany? Budulec twojej energii.
  Co to są węglowodany? Budulec twojej energii.

  Cześć! Ciekawią Cię węglowodany i ich rola w naszej diecie? No to trafiłeś we właściwe miejsce! W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat węglowodanów i dowiemy się, czym tak naprawdę są. Węglowodany, zwane również „węglami”, są jednym z trzech głównych makroskładników, które dostarczają nam energii. Znajdują się w różnych produktach spożywczych, takich jak ziarna,… Czytaj całość